Csillagpont

Református Ifjúsági Találkozó

csillagpont.parokia.hu
 
http://ttre.hu/hirek/keruleti/indul-a-csillagpont
 
http://www.tirek.hu/hir/mutat/33328/
 
Lehetőségek tárháza a paraván mögül PDF Nyomtatás E-mail
2011. július 22. péntek, 23:13
A Lehetőségek Piacán különböző keresztyén szervezetek mutatkozhatnak be, szóróanyagokat és egyéni programokat hozva magukkal, így színesítve a Csillagpontot. A helyszínért felelős szervezővel beszélgettünk, aki betekintést engedett a kulisszák mögé, hogy mi is láthassuk, hogyan áll össze egy ekkora fesztiválnak egyetlen, de fontos szelete.

Megtennéd, hogy bemutatkozol pár szóban?

Horváthy Petra vagyok. Immáron kilencedik éve Pápán tanulok. Ott végeztem a református gimnáziumban, és most voltam ötödéves a teológiai akadémián. Egyébként a mellettünk lévő városban, Tatabányán nőttem fel. Most már három éve dolgozom is a teológia mellett. Kisebb-nagyobb irodai munkákat, valamint kutatásokat végzek. Sok mindennel foglalkoztam már eddig, és alapvetően így kerültem ide a Csillagpontra is. Fogyatékkal élők között voltam diakónus hét nyáron keresztül Őrbottyánban. Az SDG ifjúsági mozgalomban pedig nem hivatalos, tehát nem megválasztott vezető, de vezető voltam, úgyhogy sokrétű rálátásom van a református egyházra.

Beszéljünk kicsit a Lehetőségek Piacáról. Hogyan alakult, hogy éppen ezt a szolgálatot vállaltad el a Csillagponton?

Derült égből villámcsapásként ért a felkérés. Eddig ezt egy másik lány csinálta, aki idén valamilyen oknál fogva nem tudta vállalni a szolgálatot. Ezért egy évvel ezelőtt egy Dunántúlon megrendezett hasonló fesztivál keretein belül csípett fülön és nyakon Siba Balázs, a Zsinat Ifjúsági Iroda vezetője, valamint Pusztai Tímea, a mostani Csillagpont koordinátora. Elmondták, hogy szeretnék, ha idén nem kiscsoportot vezetnék, mint előzőleg, hanem egy kicsit komolyabb feladatot szeretnének rám bízni, és megkértek, hogy vezessem a Lehetőségek Piacát. Ez azért érdekes, mert én eredetileg azt hittem, hogy ez abból áll, hogy én majd itt jól levelezgetek az érintettekkel, és szépen mosolygok a piacon mindenkire. Aztán időközben természetesen rájöttem, hogy ez némiképpen felelősségteljesebb szolgálat.

Hogyan érzed magad ebben a szerepben?

Ha most kell válaszolnom, akkor fáradtan, de egyébként nagyon jól. Például tegnap is azt élveztem, hogy amikor az eső elállt, a résztvevők kipakolták a hozott dolgaikat, bemutatkoztak és csinálták a dolgukat. Emellett számomra hihetetlen jó élményt jelentett és sok tapasztalatot adott, hogy a telefonszámok és nevek mellé arcok párosultak, és végre személyes kapcsolatba léphettem azokkal az emberekkel, akikkel már bő fél éve levelezek.

Mit mondanál, mi volt a legkedvesebb élményed most ebben a pár napban a szervezés során?

Lehet, hogy furcsán hangzik, de alapvetően az, amikor az egyik rendező fiú, aki egy kicsit morcosan, de mindig megcsinálta, amit kértem, tegnap este, amikor már tényleg nagyon fáradtak voltunk, valamelyik koncerten szembetalálkoztunk, és mosolyogva azt mondta, hogy minden rendben van. Ez volt eddig a legkellemesebb pillanatom, persze nagyon sok hasonló kellemes pillanat közül kiemelve.


Mik voltak nehézségek?

Az eső most nagyon sok nehézséget okozott. Ugyanis a Lehetőségek Piaca különálló, kicsi sátrakból állt volna, és ezeket kellőképpen elmosta a víz. Nagyon nehéz megoldani azt, hogy még ezeket is védett helyre tudjuk behozni, mivel az összes program az eső elől fedett helyre menekült. Óriási logisztikai probléma számomra, hogy mindenki jó és megfelelő legyen, és tudja csinálni azt, amiért jött.
 
Mi az üzenete missziós szempontból a Lehetőségek Piacának?

Alapvetően olyan körülmények között és olyan módon mutatja meg az együttélés lehetőségét Krisztussal, ami másképp hirdeti az Igét, mint mondjuk egy istentisztelet. Arra jöttem rá, amikor elkezdtem levelezni a szervezetekkel, hogy tulajdonképpen ez, ami itt, a Lehetőségek Piacán zajlik, az igehirdetésnek egy egészen különleges formája. Viszont minden egyről szól, arról, hogy megpróbáljuk Krisztust helyezni életünk középpontjába. Számomra ez új felfedezés volt, amit reménységem szerint egyszer majd egy prédikációban is elmondhatok.

Detzky Panni
 

Csevegő

A legutóbbi üzenet 10 évvel, 10 hónappal ezelőtt született.
 • [Benedek] : Él még a chat?
 • [Zsolt] : Köszönjük! Szép Hétvégét! Á&B!
 • [Tamás] : Az új honlapot megnézhetitek itt: http: // csp.reformatus.hu /. Nemsokára mindenkit átirányítunk oda.
 • [Dr Dávidh : Szeretettel várjuk a Főiskolán a Csillagponton résztvevő fiatalokat! testvéri szeretettel,dávidházy Gábor és Családja
 • [Tamás] : Április második felében indul a regisztráció, tehát most már bármelyik pillanatban elindulhat. Lesz új honlap is, fel fog tűnni :).
 • [bianka] : mikor lehet regisztralni?
 • [Tamás] : Más fesztiválokhoz hasonlóan zuhanykonténerek lesznek elhelyezve a tábor területén viszonylag egyenletesen. (2011-ben néhány helyen feltorlódtak reggelenként a zuhanyásra várók, úgyhogy most többet rendelünk.) Meleg víz lesz, a szauna és a jacuzzi sajnos kimaradt az idei költségvetésünkből. Cserébe más fesztiváloktól eltérően változatos lehetőségeket kínálunk a lelki megtisztulásra is ;).
 • [Tamás] : A csillagpont alapvetően sátrazós. A kevés fedett szállás a mozgássérültek, vakok, idősebb meghívott előadók és azok részére van fenntartva, akik egészségügyi okokból nem tudnak sátorban aludni.
 • [Zsolt] : Köszönöm a gyors választ! Á&B!
 • [Zsolt] : Milyen fürdési opciók lesznek? Egyeltalán milyen tisztálkodási körülmények várnak!!?
 • [Zsolt] : A honlap nem szól arról a fontos tényezőről ami a sátorlakok ill. "épületesek" tehát a részvevők alapvető szükségleteit boncolgatja:
 • [Zsolt] : Ismét Szerbusztok!
 • [MMiklós] : Az IFJ-GY-13-B pályázattal lehet vmit kezdeni, hogy az ifiseknek (még) olcsóbb legyen
 • [Tamás] : Zsolt, Zoli: Az internetes regisztráció várhatóan április második felében nyílik meg. A helyszínen is lehet regisztrálni, de ott már drágább, illetve étkezést csak előzetesen lehet rendelni. Ezen kívül a helyszín adottságai miatt most csak 4500 főnek tudunk helyet biztosítani, szóval ha biztosan szeretnél beférni, javasoljuk az internetes regisztrációt.
 • [Tamás] : Szügyi: Nem tudom a pillanatnyi állást, mert a szolgálati lehetőségek elég gyakran változnak. Majd rákérdezek, de szerintem gyorsabb, ha közvetlenül írsz a csillagpont @ reformatus.hu címre. Amit most épp tudok, hogy a kamaszprogramhoz szükség lenne néhány lelkes jelentkezőre.
 • [Zoli] : hol lehet regisztrálni? :)
 • [Zoli] : Áldás, békesség, sziasztok, megtanulom kezelni ezt a cuccot:
 • [Zoli] : Áldás, békesség, sziasztok,
 • [Zsolt] : Jól értem? A 2013-as Csillagpontra nem kell regisztrálni!? Csak helyben jegyeznek fel, mint résztvevő és már el is foglalhatom a sátorhelyem?! Ill.az étkezési jegyet is ott válthatom meg? Köszönettel! Á&B!
 • [Zsolt] : Szerbusztok!
 • [Szügyi] : szólgálatra
 • [Szügyi] : Érdeklődnék, hogy a regisztrációra van-e még hely?
 • [Tamás] : Bréking: Továbbra is, illetve újra lehet kiscsoportvezetőnek/rendezőnek jelentkezni. Írjatok a csillagpont@reformatus.hu címre.
 • [Tamás] : Gábor, Gyula: A gyermekkertbe még jelentkezhetsz február 27-ig, tudnivalók itt: reformatus.hu/lap/ifi/mutat/7806/. Ha jól tudom, a többi határidő már lejárt, kiscsoportvezetőnek január 31-ig, lelkigondozónak február 15-ig, rendezőnek és regisztrációs önkéntesnek február 20-ig lehetett jelentkezni. Ha a rendező vagy regisztrációs szeretnél lenni, talán még van rá esély, küldj egy e-mailt a csillagpont@reformatus.hu-ra.
 • [Tamás] : Gáspár: Én is voltam a téli táborban, nekünk holnap lesz a pótkiválasztás. Ha jól tudom, 33-an voltunk, akiknek nem volt jó az eredeti időpont, és van, akinek még a holnapi sem lesz jó és velük is elbeszélgetnek valamikor. Nem annyira rugalmatlanok a szervezők, mint gondolod, csak az ilyen esetekben írni kell nekik. És amúgy a csillagpont@reformatus.hu címen jóval gyorsabban eléred őket, mint itt a csevegő dobozzal.
 • [Gyula] : hogyan jelentkezhetek segítőnek?,
 • [Gyula] : Hogyan lehet jelentkeznem segítőnek????
 • [karsai gáb : hogy lehet önkéntesnek jelentkezni
 • [Balázs Koc : nem tudok részt venni !!!!
 • [Gáspár] : Kedves szervezők! A február 9-i elbeszélgetés időpontja a potenciális kiscsoportvezetőkkel Budapesten vagy Debrecenben nagyon szerencsétlenül sikerült. Február 7-10 között lesz a MEKDSz Téli Tábor Egerben, és ez sok potenciális jelentkezőt visszatarthat. Én már \"kiöregedtem\", ha lenne más időpont a meghallgatásra, akkor sem jelentkeznék, de szerintem sokakat tarthat ez vissza. 2005-ben a kiscsoportvezetők jelentős része a MEKDSz-ben is aktív volt...
 • [Hajni] : A Dícsérem Neved 1. esben és MeKDSz énekeskönyben cakk-pakk benne van
 • [TBHLbDbkwup : mTdWgqnTwOvKQMA
 • [mmnsDZCYuQk : CzHCEpsiNBLSsJavjd
 • [zizz] : idén is lesz gyerekkert?? csúcs volt ott lenni :)
 • [CfeAkHdlRv] : EsNWXpdd
 • [Tamás] : nyul: Keress rá google-lel, jópár helyen fent van. (IQ: Ide nem lehet linket beszúrni, túl sok vele a visszaélés.)
 • [IQ FIGHTER] : ...
 • [nyul] : a csillagpont énekfüzetében az ' ATYÁM KÉT KEZEDBEN' című ének megtetszett nekem, hol találhatom meg a szöveget??? XD
 • [nyul] : jó ez az oldal, mert könnyen használható!!!
 • [Tamás] : További infó: www.reformatus.hu/mutat/7096/
 • [Tamás] : Rákérdeztem és nyilvános :). Szóval Mezőtúron lesz a következő csp.
 • [Tamás] : Neked is csak ugyanazt tudom írni, mint Zsófinak egy órája :).
 • [Szilvi] : és akkor lehet tudni, hogy hol lesz 2013 Csillagpontja?
 • [Tamás] : Igen, megvan a helyszín :). De a legutóbbi hírlevélbe valamiért nem került be, úgyhogy majd rákérdezek, hogy nyilvános-e már.
 • [Zsófi] : ...és hol lesz? Azt lehet már tudni? :)
 • [Tamás] : Idén nem lesz, mert csak két évente van. Legközelebb 2013. július 23-27. között lesz csillagpont.
 • [függöny] : mikor lesz az idei csillagpont?
 • [Tamás] : Bea: júli 18–22. között lesz az evangélikus testérrendezvényünk, a Szélrózsa Fonyódligeten, illetve júni 29. – júli 1. között a Rend fesztivál Székesfehérvárott. Ha addig sem bírod ki közösségi élmény nélkül, nézz be az egyik egyetemi gyülibe (a legtöbb nagyvárosban van ilyen).
 • [bea] : :)
 • [bea] : jujj de nagyon hianyzik a Csillagpont:)

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow