Csillagpont

Református Ifjúsági Találkozó

csillagpont.parokia.hu
 
http://ttre.hu/hirek/keruleti/indul-a-csillagpont
 
http://www.tirek.hu/hir/mutat/33328/
 
A kockacukor el van vetve PDF Nyomtatás E-mail
2011. július 22. péntek, 15:16

A Csillagpont egyik legkedveltebb helye a Cafe ElMondo, a MEKDSZ kávézója. A kávéháznak eddig nem volt állandó helye, az ötlet most merült fel. A kávézó vezetőjével, Csákai Istvánnal beszélgettünk.

Honnan jött a kávéház neve és ötlete?

Ez egy régi történet kezdete volt. Először egy újság indult El Mondo néven, és ennek akartunk teret csinálni kávéház formájában.

Ezzel az újsággal most is összeköttetésben vagytok?

Az újság most már az interneten létezik blog formájában, amelyet az Index szerkesztői folyamatosan figyelnek, és az izgalmasabb cikkeket kirakják a főoldalra. Az a helyzet, hogy inkább a kávézó tudná felkarolni az újságot, mint az újság a kávézót.

Miért akartok egy állandó kávéházat létrehozni?

Látjuk – itt, a Csillagponton is –, hogy nagyon sokan szeretnének egy igényes, jó hangulatú helyre járni, ahol keresztyén társaságban lehetnek. Az is jellemző, hogy a keresztyének a nem keresztyén barátaikat hozzák el, hogy találkozhassanak hívőkkel, és így könnyebben tudjanak velük kapcsolatot teremteni, illetve Krisztusról beszélni.

Hol találkozhatunk egyébként a Cafe ElMondo kávéházzal?

Jelenleg fesztiválkávézóról van szó. Már harmadszorra képviseltetjük magunkat a Csillagponton, tavaly voltunk a REND-en (Református Egyházi Napok a Dunántúlon), illetve a MEKDSZ téli táborában is állandó kávézóként működünk.

Mi is az a MEKDSZ?

A MEKDSZ a Magyar Evangéliumi Keresztyén Diákszövetség. Jelenleg 32 db diákkörünk van, amelyek autonóm módon működnek az egyetemeken. Tehát a MEKDSZ az egyetemi misszióval foglalkozik.

A következő az őszi tábor lesz. Mit lehet tudni erről?

Az őszi tábor igazodik az egyetemisták félévéhez, tehát a regisztrációs héten lesz. A tábor stílusán változtattunk. Egy hagyományos nyári táborban szemináriumok, előadások vannak, ehhez képest az őszi tábor sokkal tematikusabb, relevánsabb, hogy fontosabb információkat tudjunk átadni. A táborunk neve Grund lett, mert az alapokat szeretnénk jobban átadni. Célunk jobban elmagyarázni, hogy mit kell tudni a hitünkről, a hitünk alapjairól. Például egy nem hívővel való beszélgetés során mi, keresztyének a Bibliára szoktunk hivatkozni, de egy nem hívő számára nem ez a mérték, életének nem ez az alapja, tehát nem érti, vagy nem fogadja el. Sokkal mélyebbre kell visszanyúlnunk, hitünk alapjaihoz, és így érdemes beszélgetnünk egy nem keresztyénnel. Ebben a táborban azt szeretnénk tudatosítani a résztvevőkben, hogy legyenek nyitottak a nem hívőkre, értsék meg, hogy ők hol állnak, és tudjanak kapcsolatot teremteni velük.

Milyen programok lesznek a Grund-on?

Reggelente lesz egy előadás, amelyet rögtön utána egy gyakorlati rész követ, melynek során szituációs játékokkal mélyíthetjük el az adott témát. Délután szemináriumok, vallási, apologetikai és önismereti előadások lesznek.

A Cafe ElMondo-ban milyen programokkal várjátok a betévedőket? Milyen különlegességeitek vannak?

Az mindenképpen fontos a Cafe ElMondo számára, hogy minőségi termékeket áruljunk, minőségi alapanyagból. Például olyan kávéból dolgozunk, amely két hete volt pörkölve, tehát nagyon friss. Ezen kívül igyekszünk olyan programokat idehozni, amelyek kicsit megtörik a keresztyén kliséket, a szubkulturális jelleget. Ezért szerveztük a Lelkész stand up-ot, illetve meghívtuk Gundel Takács Gábort és Erőss Zsoltot, aki nem hívő, de nagyon szeretik őt az emberek.

Hogyan jönnek az ötletek? Ismeretség alapján kéritek fel őket?

Benne vagyok a Csillagpont szervezőstábjában és a Kulturális csoportban is, és a megbeszéléseinken merültek fel az ötletek. Voltak olyan programjaink is, amelyek a nagy esőzések miatt kerültek ide a Nagyszínpadról.

Márkus Anna, Balogh Anna

 

Csevegő

A legutóbbi üzenet 10 évvel, 10 hónappal ezelőtt született.
 • [Benedek] : Él még a chat?
 • [Zsolt] : Köszönjük! Szép Hétvégét! Á&B!
 • [Tamás] : Az új honlapot megnézhetitek itt: http: // csp.reformatus.hu /. Nemsokára mindenkit átirányítunk oda.
 • [Dr Dávidh : Szeretettel várjuk a Főiskolán a Csillagponton résztvevő fiatalokat! testvéri szeretettel,dávidházy Gábor és Családja
 • [Tamás] : Április második felében indul a regisztráció, tehát most már bármelyik pillanatban elindulhat. Lesz új honlap is, fel fog tűnni :).
 • [bianka] : mikor lehet regisztralni?
 • [Tamás] : Más fesztiválokhoz hasonlóan zuhanykonténerek lesznek elhelyezve a tábor területén viszonylag egyenletesen. (2011-ben néhány helyen feltorlódtak reggelenként a zuhanyásra várók, úgyhogy most többet rendelünk.) Meleg víz lesz, a szauna és a jacuzzi sajnos kimaradt az idei költségvetésünkből. Cserébe más fesztiváloktól eltérően változatos lehetőségeket kínálunk a lelki megtisztulásra is ;).
 • [Tamás] : A csillagpont alapvetően sátrazós. A kevés fedett szállás a mozgássérültek, vakok, idősebb meghívott előadók és azok részére van fenntartva, akik egészségügyi okokból nem tudnak sátorban aludni.
 • [Zsolt] : Köszönöm a gyors választ! Á&B!
 • [Zsolt] : Milyen fürdési opciók lesznek? Egyeltalán milyen tisztálkodási körülmények várnak!!?
 • [Zsolt] : A honlap nem szól arról a fontos tényezőről ami a sátorlakok ill. "épületesek" tehát a részvevők alapvető szükségleteit boncolgatja:
 • [Zsolt] : Ismét Szerbusztok!
 • [MMiklós] : Az IFJ-GY-13-B pályázattal lehet vmit kezdeni, hogy az ifiseknek (még) olcsóbb legyen
 • [Tamás] : Zsolt, Zoli: Az internetes regisztráció várhatóan április második felében nyílik meg. A helyszínen is lehet regisztrálni, de ott már drágább, illetve étkezést csak előzetesen lehet rendelni. Ezen kívül a helyszín adottságai miatt most csak 4500 főnek tudunk helyet biztosítani, szóval ha biztosan szeretnél beférni, javasoljuk az internetes regisztrációt.
 • [Tamás] : Szügyi: Nem tudom a pillanatnyi állást, mert a szolgálati lehetőségek elég gyakran változnak. Majd rákérdezek, de szerintem gyorsabb, ha közvetlenül írsz a csillagpont @ reformatus.hu címre. Amit most épp tudok, hogy a kamaszprogramhoz szükség lenne néhány lelkes jelentkezőre.
 • [Zoli] : hol lehet regisztrálni? :)
 • [Zoli] : Áldás, békesség, sziasztok, megtanulom kezelni ezt a cuccot:
 • [Zoli] : Áldás, békesség, sziasztok,
 • [Zsolt] : Jól értem? A 2013-as Csillagpontra nem kell regisztrálni!? Csak helyben jegyeznek fel, mint résztvevő és már el is foglalhatom a sátorhelyem?! Ill.az étkezési jegyet is ott válthatom meg? Köszönettel! Á&B!
 • [Zsolt] : Szerbusztok!
 • [Szügyi] : szólgálatra
 • [Szügyi] : Érdeklődnék, hogy a regisztrációra van-e még hely?
 • [Tamás] : Bréking: Továbbra is, illetve újra lehet kiscsoportvezetőnek/rendezőnek jelentkezni. Írjatok a csillagpont@reformatus.hu címre.
 • [Tamás] : Gábor, Gyula: A gyermekkertbe még jelentkezhetsz február 27-ig, tudnivalók itt: reformatus.hu/lap/ifi/mutat/7806/. Ha jól tudom, a többi határidő már lejárt, kiscsoportvezetőnek január 31-ig, lelkigondozónak február 15-ig, rendezőnek és regisztrációs önkéntesnek február 20-ig lehetett jelentkezni. Ha a rendező vagy regisztrációs szeretnél lenni, talán még van rá esély, küldj egy e-mailt a csillagpont@reformatus.hu-ra.
 • [Tamás] : Gáspár: Én is voltam a téli táborban, nekünk holnap lesz a pótkiválasztás. Ha jól tudom, 33-an voltunk, akiknek nem volt jó az eredeti időpont, és van, akinek még a holnapi sem lesz jó és velük is elbeszélgetnek valamikor. Nem annyira rugalmatlanok a szervezők, mint gondolod, csak az ilyen esetekben írni kell nekik. És amúgy a csillagpont@reformatus.hu címen jóval gyorsabban eléred őket, mint itt a csevegő dobozzal.
 • [Gyula] : hogyan jelentkezhetek segítőnek?,
 • [Gyula] : Hogyan lehet jelentkeznem segítőnek????
 • [karsai gáb : hogy lehet önkéntesnek jelentkezni
 • [Balázs Koc : nem tudok részt venni !!!!
 • [Gáspár] : Kedves szervezők! A február 9-i elbeszélgetés időpontja a potenciális kiscsoportvezetőkkel Budapesten vagy Debrecenben nagyon szerencsétlenül sikerült. Február 7-10 között lesz a MEKDSz Téli Tábor Egerben, és ez sok potenciális jelentkezőt visszatarthat. Én már \"kiöregedtem\", ha lenne más időpont a meghallgatásra, akkor sem jelentkeznék, de szerintem sokakat tarthat ez vissza. 2005-ben a kiscsoportvezetők jelentős része a MEKDSz-ben is aktív volt...
 • [Hajni] : A Dícsérem Neved 1. esben és MeKDSz énekeskönyben cakk-pakk benne van
 • [TBHLbDbkwup : mTdWgqnTwOvKQMA
 • [mmnsDZCYuQk : CzHCEpsiNBLSsJavjd
 • [zizz] : idén is lesz gyerekkert?? csúcs volt ott lenni :)
 • [CfeAkHdlRv] : EsNWXpdd
 • [Tamás] : nyul: Keress rá google-lel, jópár helyen fent van. (IQ: Ide nem lehet linket beszúrni, túl sok vele a visszaélés.)
 • [IQ FIGHTER] : ...
 • [nyul] : a csillagpont énekfüzetében az ' ATYÁM KÉT KEZEDBEN' című ének megtetszett nekem, hol találhatom meg a szöveget??? XD
 • [nyul] : jó ez az oldal, mert könnyen használható!!!
 • [Tamás] : További infó: www.reformatus.hu/mutat/7096/
 • [Tamás] : Rákérdeztem és nyilvános :). Szóval Mezőtúron lesz a következő csp.
 • [Tamás] : Neked is csak ugyanazt tudom írni, mint Zsófinak egy órája :).
 • [Szilvi] : és akkor lehet tudni, hogy hol lesz 2013 Csillagpontja?
 • [Tamás] : Igen, megvan a helyszín :). De a legutóbbi hírlevélbe valamiért nem került be, úgyhogy majd rákérdezek, hogy nyilvános-e már.
 • [Zsófi] : ...és hol lesz? Azt lehet már tudni? :)
 • [Tamás] : Idén nem lesz, mert csak két évente van. Legközelebb 2013. július 23-27. között lesz csillagpont.
 • [függöny] : mikor lesz az idei csillagpont?
 • [Tamás] : Bea: júli 18–22. között lesz az evangélikus testérrendezvényünk, a Szélrózsa Fonyódligeten, illetve júni 29. – júli 1. között a Rend fesztivál Székesfehérvárott. Ha addig sem bírod ki közösségi élmény nélkül, nézz be az egyik egyetemi gyülibe (a legtöbb nagyvárosban van ilyen).
 • [bea] : :)
 • [bea] : jujj de nagyon hianyzik a Csillagpont:)

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow