Csillagpont

Református Ifjúsági Találkozó

csillagpont.parokia.hu
 
http://ttre.hu/hirek/keruleti/indul-a-csillagpont
 
http://www.tirek.hu/hir/mutat/33328/
 
Istennek adni és nem tőle visszavárni az krisztusi tett PDF Nyomtatás E-mail
2011. július 22. péntek, 01:30

„Ha a házasság érzelmeken alapszik, akár három ember is házasodhatna, sőt, a kutyánkat is feleségül vehetnénk” – véli az amerikai Bill Drake, aki nemcsak zenekarával lépett fel a Csillagponton lépett fel, hanem a Meghallgat-lak sátorban is megosztotta gondolatait. Együttese, a Bill Drake Band az OM nemzetközi missziós szervezethez kötődő keresztyén zenekar. Ezután interjút is adott nekünk.

Milyen egy amerikai egyház helyzete?

Azt hiszem, hogy mindenhol nehéz hívőként élni és megállni a helyünket, mindenhol nehézségek és próbák elé állunk. Az Egyesült Államok egy olyan ország, amely viszonylag nagy és elég könnyű kritizálni. Nagyon sok mindenben képmutató azt illetően, amit képvisel, de ezek mellett nagyszerű ország és csomó dolgot jól csinál. Tulajdonképpen egy paradoxonról van itt szó. Sokan ezt kulturális háborúként definiálják. Ennek oka, hogy az 1950-60-as években Amerika saját magát kiszakította azokból a gyökerekből, amelyikbe beleplántálták. A’70-80-as években új ágakat kezdett el ereszteni, ezáltal egy olyanfajta világi humanizmus kezdett el terjedni, ami meglehetősen agresszívan, ellenségesen viselkedik a keresztyénséggel szemben. Minden második érdekvédő csoport az USA-ban valamiféle védelem alatt áll, valamilyen törvény védi ezt vagy azt a szervezetet. De hogyha valaki egy odaszánt, erős evangéliumi keresztyén ember, és ezt vallja is, akkor előbb-utóbb elég nagy bajban találhatja magát.

Mennyire fenyegeti az elvilágiasodás az ottani egyházat?

Azt gondolom, hogy a világiasság vagy szekularizmus jót fog tenni az amerikai egyháznak. Az egyik legnagyobb hatású ilyen ébresztő az egyház számára Barack Obama elnök hivatalba lépése volt. Az egyik első döntése volt, hogy megvágta az egyházak, non-profit szervezetek bevételét és ezzel azt akarta kifejezni, hogy az állam jobban tudja, hogy hova kell tenni az emberek pénzét. Az Államokban a non-profit működést, és adakozást az hajtja, hogy az adakozók jelentős adó-visszatérítést tudnak igényelni, tehát olyan az adórendszer, hogy komoly ösztönző erőt nyújtson az adózóknak, akik tudják, a kormány komolyan figyelembe veszi a személyi jövedelemadó levonásánál az adózási hajlandóságot. Függetlenül attól, hogy az ember kap-e adóvisszatérítést, akkor is adakoznia kellene. A keresztyéneknek rá kell jönniük arra, hogy Istennek adni és nem tőle visszavárni lenne krisztusi magatartás.

Az amerikai népességnek hány százaléka vallja magát vallásos templomba járónak?

Körülbelül nyolcvan százalékuk mondja, hogy szerinte van Isten, talán a maximum a lakosság huszonöt százaléka ténylegesen odaszánt keresztyén. De lehet, hogy ezzel még elég nagyvonalú voltam.

Mi a helyzet a muzulmánokkal?

A legtöbb amerikai nem érti az iszlámot annyira, hogy tudja, mi is folyik itt. Elkövetik azt a hibát, hogy minden muzulmánt ellenségnek tekintenek, de hogyha még így is gondolnák, Jézus akkor is azt mondja, hogy szeressük ellenségeinket. Úgy gondolom, az amerikai keresztyének nem tudják, hogy hogyan kell ezt megfelelően kezelni.

Az amerikai egyházak, felekezetek hívei között akadnak homoszexuálisok. Az átlag felekezetek hogyan állnak ehhez hozzá? Összeadják-e őket? Legálisnak tekintik a kapcsolatukat?

Kifejezetten nehéz kérdés ez, mert az Egyesült Államok az egyén szabadságára épül, ezért nagyon óvatos mindennel kapcsolatban, ami korlátozza az egyén szabadságát. Ez az ügy megosztja a főbb felekezeteket is, úgy, mint az evangélikusokat, presbiteriánusokat, metodistákat, éppen most osztotta még az anglikán vagy episzkopális egyházat.
Maga az, hogy homoszexuális házasság, az egy önellentmondás. Ez nem az én véleményem, ezt a törvény mondja ki, hogy házasság alatt férfi és nő házasságáról beszélünk. Ez megosztó kérdés, mert ha az ember határozottan állítja ezt, akkor őt megbélyegzik, hogy bizonyosan gyűlöli a melegeket. Ha a házasság érzelmeken alapszik, akár három ember is házasodhatna, sőt, a kutyánkat is feleségül vehetnénk. De akkor most ki fogja eldönteni, hogy mi is ez az egész? Az emberek, vagy Isten? Amikor egy gyülekezet kijelenti, hogy a házasság egy férfi és egy nő között van, a homoszexualitás bűn, akkor a homoszexuális lobbi azt mondja, hogy bigott vallásos vagy és tele vagy gyűlölettel. És neked toleránsnak kell lenned, ami ebben az esetben azt jelenti, hogyha nem értesz egyet velem, akkor be foglak perelni.

SzilvásiNL

 

Csevegő

A legutóbbi üzenet 10 évvel, 10 hónappal ezelőtt született.
 • [Benedek] : Él még a chat?
 • [Zsolt] : Köszönjük! Szép Hétvégét! Á&B!
 • [Tamás] : Az új honlapot megnézhetitek itt: http: // csp.reformatus.hu /. Nemsokára mindenkit átirányítunk oda.
 • [Dr Dávidh : Szeretettel várjuk a Főiskolán a Csillagponton résztvevő fiatalokat! testvéri szeretettel,dávidházy Gábor és Családja
 • [Tamás] : Április második felében indul a regisztráció, tehát most már bármelyik pillanatban elindulhat. Lesz új honlap is, fel fog tűnni :).
 • [bianka] : mikor lehet regisztralni?
 • [Tamás] : Más fesztiválokhoz hasonlóan zuhanykonténerek lesznek elhelyezve a tábor területén viszonylag egyenletesen. (2011-ben néhány helyen feltorlódtak reggelenként a zuhanyásra várók, úgyhogy most többet rendelünk.) Meleg víz lesz, a szauna és a jacuzzi sajnos kimaradt az idei költségvetésünkből. Cserébe más fesztiváloktól eltérően változatos lehetőségeket kínálunk a lelki megtisztulásra is ;).
 • [Tamás] : A csillagpont alapvetően sátrazós. A kevés fedett szállás a mozgássérültek, vakok, idősebb meghívott előadók és azok részére van fenntartva, akik egészségügyi okokból nem tudnak sátorban aludni.
 • [Zsolt] : Köszönöm a gyors választ! Á&B!
 • [Zsolt] : Milyen fürdési opciók lesznek? Egyeltalán milyen tisztálkodási körülmények várnak!!?
 • [Zsolt] : A honlap nem szól arról a fontos tényezőről ami a sátorlakok ill. "épületesek" tehát a részvevők alapvető szükségleteit boncolgatja:
 • [Zsolt] : Ismét Szerbusztok!
 • [MMiklós] : Az IFJ-GY-13-B pályázattal lehet vmit kezdeni, hogy az ifiseknek (még) olcsóbb legyen
 • [Tamás] : Zsolt, Zoli: Az internetes regisztráció várhatóan április második felében nyílik meg. A helyszínen is lehet regisztrálni, de ott már drágább, illetve étkezést csak előzetesen lehet rendelni. Ezen kívül a helyszín adottságai miatt most csak 4500 főnek tudunk helyet biztosítani, szóval ha biztosan szeretnél beférni, javasoljuk az internetes regisztrációt.
 • [Tamás] : Szügyi: Nem tudom a pillanatnyi állást, mert a szolgálati lehetőségek elég gyakran változnak. Majd rákérdezek, de szerintem gyorsabb, ha közvetlenül írsz a csillagpont @ reformatus.hu címre. Amit most épp tudok, hogy a kamaszprogramhoz szükség lenne néhány lelkes jelentkezőre.
 • [Zoli] : hol lehet regisztrálni? :)
 • [Zoli] : Áldás, békesség, sziasztok, megtanulom kezelni ezt a cuccot:
 • [Zoli] : Áldás, békesség, sziasztok,
 • [Zsolt] : Jól értem? A 2013-as Csillagpontra nem kell regisztrálni!? Csak helyben jegyeznek fel, mint résztvevő és már el is foglalhatom a sátorhelyem?! Ill.az étkezési jegyet is ott válthatom meg? Köszönettel! Á&B!
 • [Zsolt] : Szerbusztok!
 • [Szügyi] : szólgálatra
 • [Szügyi] : Érdeklődnék, hogy a regisztrációra van-e még hely?
 • [Tamás] : Bréking: Továbbra is, illetve újra lehet kiscsoportvezetőnek/rendezőnek jelentkezni. Írjatok a csillagpont@reformatus.hu címre.
 • [Tamás] : Gábor, Gyula: A gyermekkertbe még jelentkezhetsz február 27-ig, tudnivalók itt: reformatus.hu/lap/ifi/mutat/7806/. Ha jól tudom, a többi határidő már lejárt, kiscsoportvezetőnek január 31-ig, lelkigondozónak február 15-ig, rendezőnek és regisztrációs önkéntesnek február 20-ig lehetett jelentkezni. Ha a rendező vagy regisztrációs szeretnél lenni, talán még van rá esély, küldj egy e-mailt a csillagpont@reformatus.hu-ra.
 • [Tamás] : Gáspár: Én is voltam a téli táborban, nekünk holnap lesz a pótkiválasztás. Ha jól tudom, 33-an voltunk, akiknek nem volt jó az eredeti időpont, és van, akinek még a holnapi sem lesz jó és velük is elbeszélgetnek valamikor. Nem annyira rugalmatlanok a szervezők, mint gondolod, csak az ilyen esetekben írni kell nekik. És amúgy a csillagpont@reformatus.hu címen jóval gyorsabban eléred őket, mint itt a csevegő dobozzal.
 • [Gyula] : hogyan jelentkezhetek segítőnek?,
 • [Gyula] : Hogyan lehet jelentkeznem segítőnek????
 • [karsai gáb : hogy lehet önkéntesnek jelentkezni
 • [Balázs Koc : nem tudok részt venni !!!!
 • [Gáspár] : Kedves szervezők! A február 9-i elbeszélgetés időpontja a potenciális kiscsoportvezetőkkel Budapesten vagy Debrecenben nagyon szerencsétlenül sikerült. Február 7-10 között lesz a MEKDSz Téli Tábor Egerben, és ez sok potenciális jelentkezőt visszatarthat. Én már \"kiöregedtem\", ha lenne más időpont a meghallgatásra, akkor sem jelentkeznék, de szerintem sokakat tarthat ez vissza. 2005-ben a kiscsoportvezetők jelentős része a MEKDSz-ben is aktív volt...
 • [Hajni] : A Dícsérem Neved 1. esben és MeKDSz énekeskönyben cakk-pakk benne van
 • [TBHLbDbkwup : mTdWgqnTwOvKQMA
 • [mmnsDZCYuQk : CzHCEpsiNBLSsJavjd
 • [zizz] : idén is lesz gyerekkert?? csúcs volt ott lenni :)
 • [CfeAkHdlRv] : EsNWXpdd
 • [Tamás] : nyul: Keress rá google-lel, jópár helyen fent van. (IQ: Ide nem lehet linket beszúrni, túl sok vele a visszaélés.)
 • [IQ FIGHTER] : ...
 • [nyul] : a csillagpont énekfüzetében az ' ATYÁM KÉT KEZEDBEN' című ének megtetszett nekem, hol találhatom meg a szöveget??? XD
 • [nyul] : jó ez az oldal, mert könnyen használható!!!
 • [Tamás] : További infó: www.reformatus.hu/mutat/7096/
 • [Tamás] : Rákérdeztem és nyilvános :). Szóval Mezőtúron lesz a következő csp.
 • [Tamás] : Neked is csak ugyanazt tudom írni, mint Zsófinak egy órája :).
 • [Szilvi] : és akkor lehet tudni, hogy hol lesz 2013 Csillagpontja?
 • [Tamás] : Igen, megvan a helyszín :). De a legutóbbi hírlevélbe valamiért nem került be, úgyhogy majd rákérdezek, hogy nyilvános-e már.
 • [Zsófi] : ...és hol lesz? Azt lehet már tudni? :)
 • [Tamás] : Idén nem lesz, mert csak két évente van. Legközelebb 2013. július 23-27. között lesz csillagpont.
 • [függöny] : mikor lesz az idei csillagpont?
 • [Tamás] : Bea: júli 18–22. között lesz az evangélikus testérrendezvényünk, a Szélrózsa Fonyódligeten, illetve júni 29. – júli 1. között a Rend fesztivál Székesfehérvárott. Ha addig sem bírod ki közösségi élmény nélkül, nézz be az egyik egyetemi gyülibe (a legtöbb nagyvárosban van ilyen).
 • [bea] : :)
 • [bea] : jujj de nagyon hianyzik a Csillagpont:)

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow