Csillagpont

Református Ifjúsági Találkozó

csillagpont.parokia.hu
 
http://ttre.hu/hirek/keruleti/indul-a-csillagpont
 
http://www.tirek.hu/hir/mutat/33328/
 
Épüljetek fel lelki házzá! PDF Nyomtatás E-mail
2011. július 21. csütörtök, 20:02

A fesztivál első napján Dányi Zoltán lelkigondozó előadásán a hallgatóság ahhoz kapott "maltert", hogy párkapcsolatuk építőköveiből katedrálist tudjanak emelni. A harminckilenc éves, kétgyermekes apuka, a Magyar Református Egyház Bethesda Gyermekkórházának Családsegítő Központjánál végez egyéni és párterápiát, házasság- és családgondozást. Kedd este lehetőséget kaptak a résztvevők, hogy mélyre evezzenek lelkük tengerén és végig tekintsenek társas életutuk panorámáján.

Az előadó Bagdy Emőke nyomdokain haladva világos szempontrendszer szerint fejtette ki mondanivalóját. A megismerkedéstől kezdve, a házasságon és gyermekvállaláson át végigvezette a hallgatóságot egészen a közösen megélt időskorig. Elmondta, hogy a szerelem – házasság – szövetség hármas alapján állva alakulhat ki csak egészséges párkapcsolat, amelyen folyamatosan dolgozni kell, hogy kiegyensúlyozott és boldogító maradjon.

Két ember találkozása után a kötődés stílusa és az intimitásra való képesség határozza meg, hogy mennyire lesz tartós egy párkapcsolat. Ha a keresés időszakában nem szeretnénk nagy sebeket okozni a másik nem képviselőinek, kellő önismerettel kell rendelkeznünk, továbbá fontos az őszinteség és az érzelmek szabad kifejezése mindkét fél részéről.

Ugyanakkor ez a cingár, de annál karakteresebb, egészséges férfi identitással rendelkező szakember, hitelesen beszélt a keresztény sztereotípiákról és azok káros hatásairól is, miközben hitéről szintén bizonyságot tett. Szegényes tánctudását például ahhoz az egyházi tanításhoz kötötte, amely a szerelem testi vonatkozásait misztifikálja és merev keretekbe zárja. Kitért a jegyesség izgalommal teli időszakára, amikor a későbbi együttélésre készülhetünk föl, de még a kilépésre is lehetőség van. A jegyesoktatás egyik funkciója éppen az, hogy időben kihozza az összeférhetetlenségeket.

A házasságkötés után, pedig lényeges a hozzáállás, hogy a felek alázattal tudjanak egymástól tanulni és megtervezzék a hétköznapokat. Közös életstílust kell létrehozniuk, hogy ne alakuljon ki társas magány. Az előadó időnként egészen filozófiai magasságokba emelkedett e téren, többek között, amikor a hiteles, krisztusi emberekről és mintákról esett szó. Azonban emellett olyan praktikus dolgokat is megosztott, mint az idő- és feladatbeosztás, a pénzkezelés, a szülőkről való leválás, a baráti kör fenntartása.

A gyermekvállalás újabb kihívást jelent, ahol különösen lényeges a munkamegosztás, és hogy mindenki a maga nemi szerepét élje, hiszen van olyan feladat, amit csak akkor tud ellátni, ha az marad, aki. Egymás teremtettségének tisztelete ebben az időszakban, már a gyermekre is kiterjed, amivel az előadó szerint például a gender ideológia teljesen szembe megy. Mindehhez, pedig személyes kompetencia, érettség és felelősségtudat szükséges a házaspár részéről, mert a gyermek korán szerzett pszichés sérüléseit, hiányait később bajosan lehet csak pótolni.
 
Az évek során érkező veszteségek elkerülhetetlenek, amelyeket szintén együtt kell feldolgozni, ha még van kivel. A szexuális életben például az intenzitásnál fontosabbá válik a másik tényleges jelenléte, és az öregedés folyamatát is lehet szűkölve, de méltósággal, bölcsességgel viselni, ahogy az előadó példaképe, Nemes Ödön tette. Az élethosszig tartó házasság ma már egy különleges érték. Ugyanis a negyvenes korosztály jelentős része túl van legalább egy váláson, de Dányi Zoltán előadása megerősítést adott a fiataloknak, hogy érdemes belevágni ebbe a nagy kalandba és együtt maradni.

Detzky Panni

 

Csevegő

A legutóbbi üzenet 10 évvel, 10 hónappal ezelőtt született.
 • [Benedek] : Él még a chat?
 • [Zsolt] : Köszönjük! Szép Hétvégét! Á&B!
 • [Tamás] : Az új honlapot megnézhetitek itt: http: // csp.reformatus.hu /. Nemsokára mindenkit átirányítunk oda.
 • [Dr Dávidh : Szeretettel várjuk a Főiskolán a Csillagponton résztvevő fiatalokat! testvéri szeretettel,dávidházy Gábor és Családja
 • [Tamás] : Április második felében indul a regisztráció, tehát most már bármelyik pillanatban elindulhat. Lesz új honlap is, fel fog tűnni :).
 • [bianka] : mikor lehet regisztralni?
 • [Tamás] : Más fesztiválokhoz hasonlóan zuhanykonténerek lesznek elhelyezve a tábor területén viszonylag egyenletesen. (2011-ben néhány helyen feltorlódtak reggelenként a zuhanyásra várók, úgyhogy most többet rendelünk.) Meleg víz lesz, a szauna és a jacuzzi sajnos kimaradt az idei költségvetésünkből. Cserébe más fesztiváloktól eltérően változatos lehetőségeket kínálunk a lelki megtisztulásra is ;).
 • [Tamás] : A csillagpont alapvetően sátrazós. A kevés fedett szállás a mozgássérültek, vakok, idősebb meghívott előadók és azok részére van fenntartva, akik egészségügyi okokból nem tudnak sátorban aludni.
 • [Zsolt] : Köszönöm a gyors választ! Á&B!
 • [Zsolt] : Milyen fürdési opciók lesznek? Egyeltalán milyen tisztálkodási körülmények várnak!!?
 • [Zsolt] : A honlap nem szól arról a fontos tényezőről ami a sátorlakok ill. "épületesek" tehát a részvevők alapvető szükségleteit boncolgatja:
 • [Zsolt] : Ismét Szerbusztok!
 • [MMiklós] : Az IFJ-GY-13-B pályázattal lehet vmit kezdeni, hogy az ifiseknek (még) olcsóbb legyen
 • [Tamás] : Zsolt, Zoli: Az internetes regisztráció várhatóan április második felében nyílik meg. A helyszínen is lehet regisztrálni, de ott már drágább, illetve étkezést csak előzetesen lehet rendelni. Ezen kívül a helyszín adottságai miatt most csak 4500 főnek tudunk helyet biztosítani, szóval ha biztosan szeretnél beférni, javasoljuk az internetes regisztrációt.
 • [Tamás] : Szügyi: Nem tudom a pillanatnyi állást, mert a szolgálati lehetőségek elég gyakran változnak. Majd rákérdezek, de szerintem gyorsabb, ha közvetlenül írsz a csillagpont @ reformatus.hu címre. Amit most épp tudok, hogy a kamaszprogramhoz szükség lenne néhány lelkes jelentkezőre.
 • [Zoli] : hol lehet regisztrálni? :)
 • [Zoli] : Áldás, békesség, sziasztok, megtanulom kezelni ezt a cuccot:
 • [Zoli] : Áldás, békesség, sziasztok,
 • [Zsolt] : Jól értem? A 2013-as Csillagpontra nem kell regisztrálni!? Csak helyben jegyeznek fel, mint résztvevő és már el is foglalhatom a sátorhelyem?! Ill.az étkezési jegyet is ott válthatom meg? Köszönettel! Á&B!
 • [Zsolt] : Szerbusztok!
 • [Szügyi] : szólgálatra
 • [Szügyi] : Érdeklődnék, hogy a regisztrációra van-e még hely?
 • [Tamás] : Bréking: Továbbra is, illetve újra lehet kiscsoportvezetőnek/rendezőnek jelentkezni. Írjatok a csillagpont@reformatus.hu címre.
 • [Tamás] : Gábor, Gyula: A gyermekkertbe még jelentkezhetsz február 27-ig, tudnivalók itt: reformatus.hu/lap/ifi/mutat/7806/. Ha jól tudom, a többi határidő már lejárt, kiscsoportvezetőnek január 31-ig, lelkigondozónak február 15-ig, rendezőnek és regisztrációs önkéntesnek február 20-ig lehetett jelentkezni. Ha a rendező vagy regisztrációs szeretnél lenni, talán még van rá esély, küldj egy e-mailt a csillagpont@reformatus.hu-ra.
 • [Tamás] : Gáspár: Én is voltam a téli táborban, nekünk holnap lesz a pótkiválasztás. Ha jól tudom, 33-an voltunk, akiknek nem volt jó az eredeti időpont, és van, akinek még a holnapi sem lesz jó és velük is elbeszélgetnek valamikor. Nem annyira rugalmatlanok a szervezők, mint gondolod, csak az ilyen esetekben írni kell nekik. És amúgy a csillagpont@reformatus.hu címen jóval gyorsabban eléred őket, mint itt a csevegő dobozzal.
 • [Gyula] : hogyan jelentkezhetek segítőnek?,
 • [Gyula] : Hogyan lehet jelentkeznem segítőnek????
 • [karsai gáb : hogy lehet önkéntesnek jelentkezni
 • [Balázs Koc : nem tudok részt venni !!!!
 • [Gáspár] : Kedves szervezők! A február 9-i elbeszélgetés időpontja a potenciális kiscsoportvezetőkkel Budapesten vagy Debrecenben nagyon szerencsétlenül sikerült. Február 7-10 között lesz a MEKDSz Téli Tábor Egerben, és ez sok potenciális jelentkezőt visszatarthat. Én már \"kiöregedtem\", ha lenne más időpont a meghallgatásra, akkor sem jelentkeznék, de szerintem sokakat tarthat ez vissza. 2005-ben a kiscsoportvezetők jelentős része a MEKDSz-ben is aktív volt...
 • [Hajni] : A Dícsérem Neved 1. esben és MeKDSz énekeskönyben cakk-pakk benne van
 • [TBHLbDbkwup : mTdWgqnTwOvKQMA
 • [mmnsDZCYuQk : CzHCEpsiNBLSsJavjd
 • [zizz] : idén is lesz gyerekkert?? csúcs volt ott lenni :)
 • [CfeAkHdlRv] : EsNWXpdd
 • [Tamás] : nyul: Keress rá google-lel, jópár helyen fent van. (IQ: Ide nem lehet linket beszúrni, túl sok vele a visszaélés.)
 • [IQ FIGHTER] : ...
 • [nyul] : a csillagpont énekfüzetében az ' ATYÁM KÉT KEZEDBEN' című ének megtetszett nekem, hol találhatom meg a szöveget??? XD
 • [nyul] : jó ez az oldal, mert könnyen használható!!!
 • [Tamás] : További infó: www.reformatus.hu/mutat/7096/
 • [Tamás] : Rákérdeztem és nyilvános :). Szóval Mezőtúron lesz a következő csp.
 • [Tamás] : Neked is csak ugyanazt tudom írni, mint Zsófinak egy órája :).
 • [Szilvi] : és akkor lehet tudni, hogy hol lesz 2013 Csillagpontja?
 • [Tamás] : Igen, megvan a helyszín :). De a legutóbbi hírlevélbe valamiért nem került be, úgyhogy majd rákérdezek, hogy nyilvános-e már.
 • [Zsófi] : ...és hol lesz? Azt lehet már tudni? :)
 • [Tamás] : Idén nem lesz, mert csak két évente van. Legközelebb 2013. július 23-27. között lesz csillagpont.
 • [függöny] : mikor lesz az idei csillagpont?
 • [Tamás] : Bea: júli 18–22. között lesz az evangélikus testérrendezvényünk, a Szélrózsa Fonyódligeten, illetve júni 29. – júli 1. között a Rend fesztivál Székesfehérvárott. Ha addig sem bírod ki közösségi élmény nélkül, nézz be az egyik egyetemi gyülibe (a legtöbb nagyvárosban van ilyen).
 • [bea] : :)
 • [bea] : jujj de nagyon hianyzik a Csillagpont:)

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow