Csillagpont

Református Ifjúsági Találkozó

csillagpont.parokia.hu
 
http://ttre.hu/hirek/keruleti/indul-a-csillagpont
 
http://www.tirek.hu/hir/mutat/33328/
 
Süssünk, süssünk valamit PDF Nyomtatás E-mail
2011. július 21. csütörtök, 15:59

A Csillagpont szervező stábja több mint harminc kilogramm süteményt kapott a Tatai Nőszövetségtől. Az ajándékozás részleteiről dr. Márkus Mihálynét – a Tatai Nőszövetség elnökét – kérdeztük.

Milyen módon támogatja a Tatai Nőszövetség a Csillagpontot?

Amikor először megkerestek bennünket, hogy tudnánk-e támogatni a rendezvényt, akkor én elég keserűen azt nyilatkoztam, hogy sajnos elég öregek vagyunk és elég kevesen, úgyhogy túl sokat nem tudunk ígérni.
Sokáig nem is volt semmilyen ötlet, hogy hogyan támogathatnánk a fiatalokat. Aztán abroszokat kértek tőlünk. Azt meg tudtuk oldani, hogy tíz fehér abroszt eljuttattunk a Csillagpontra és a kimosását is vállaltuk, hogy ne Pesten kelljen kitisztíttatni.
Ezután a Nőszövetség egyik tagjának, Pethő Emilné, Éva néninek jutott eszébe – aki a Nőszövetség jegyzője –, hogy mi lenne, ha mégis csak sütnénk egy kis süteményt ezeknek a fiataloknak. Többen azonban aggodalmukat fejezték ki, hogy 3000 embernek nem biztos, hogy tudunk annyit sütni, hogy legalább egy jusson fejenként. Ezért döntöttünk úgy, hogy a szervezők, illetve a segítők nehéz munkáját támogatjuk meg azzal, hogy egy kis édesség, egy kis öröm jusson az üröm és a fáradtság mellé.  Így hát úgy 300 emberre gondolva hirdettük meg a süteménykészítést.

Hogyan zajlott le a süteménykészítés?

Két héten keresztül hirdettük a templomban, szórólapot készítettünk, és a Nőszövetség tagjai az ismerősöknek, szomszédoknak szóltak, hogy részt lehetne venni egy ilyen akcióban.

Milyen sütemények készültek?

Úgy hirdettük meg, tekintettel a meleg időjárásra, hogy kizárólag száraz jellegű süteményt hozzanak. Édes, illetve sós süteményt kértünk, ki milyet vállal, de legalább egy egész tepsivel hozzon. Mert ahhoz, hogy mindenkinek körülbelül 10 dkg sütemény jusson, legalább 30 kg-ot össze kell gyűjteni.

Mennyire fog össze ilyenkor a Nőszövetség?

Az a 18-20 ember, aki még aktívan részt vesz a szövetség munkájában, mind sütöttek, illetve jó pár, általuk beszervezett ismerős, szomszéd is segített a sütemények elkészítésében. Úgy beszéltük meg, hogy a parókián gyűjtjük össze a süteményeket, ahová két napon keresztül lehetett eljuttatni a finomságokat. Az összefogást mutatja, hogy volt olyan is, aki Újhegyről, a vasúton túlról biciklivel hozta el a két nagydoboz süteményt a rekkenő hőségben.

Volt már hasonló szervezkedése a Nőszövetségnek?

Ehhez hasonló volt már, amikor szintén ilyen sok embert kellett vendégül látnunk. A két évvel ezelőtti Református Iskolák Országos tanévnyitóján volt, amikor a Nőszövetség szintén elvállalta, hogy ellátja süteménnyel a vendégeket. Akkor olyan sokat sütöttek az asszonyok, hogy másnap még a gimnazistáknak is bőven jutott belőle.

Hogyan jutott el végül a sok sütemény a szervezőkhöz, segítőkhöz?

Márkus Mihály püspök úr elvállalta, hogy kiszállítja a süteményeket. Összegyűjtöttük külön a sósat, külön az édeset, a dobozokra külön-külön ráírva, hogy mi van benne, és egy kis címkével: „a Tatai Nőszövetség ajándéka”. De hangsúlyozom, hogy ez nem csak a Nőszövetség ajándéka volt, hanem az egész gyülekezet asszonyaié, hiszen 15-20 ember ennyit nem tudott volna megsütni, akkor se, ha egész nap sütnek.

A szervezők, segítők lelkesen fogyasztják a finom süteményeket, ha van fél perc szabadidejük, és nagyon köszönik a nem várt ajándékot. Egyetlenegy kérdésük van csak: hol lehet utánpótlást rendelni?

Márkus Anna

 

Csevegő

A legutóbbi üzenet 10 évvel, 10 hónappal ezelőtt született.
 • [Benedek] : Él még a chat?
 • [Zsolt] : Köszönjük! Szép Hétvégét! Á&B!
 • [Tamás] : Az új honlapot megnézhetitek itt: http: // csp.reformatus.hu /. Nemsokára mindenkit átirányítunk oda.
 • [Dr Dávidh : Szeretettel várjuk a Főiskolán a Csillagponton résztvevő fiatalokat! testvéri szeretettel,dávidházy Gábor és Családja
 • [Tamás] : Április második felében indul a regisztráció, tehát most már bármelyik pillanatban elindulhat. Lesz új honlap is, fel fog tűnni :).
 • [bianka] : mikor lehet regisztralni?
 • [Tamás] : Más fesztiválokhoz hasonlóan zuhanykonténerek lesznek elhelyezve a tábor területén viszonylag egyenletesen. (2011-ben néhány helyen feltorlódtak reggelenként a zuhanyásra várók, úgyhogy most többet rendelünk.) Meleg víz lesz, a szauna és a jacuzzi sajnos kimaradt az idei költségvetésünkből. Cserébe más fesztiváloktól eltérően változatos lehetőségeket kínálunk a lelki megtisztulásra is ;).
 • [Tamás] : A csillagpont alapvetően sátrazós. A kevés fedett szállás a mozgássérültek, vakok, idősebb meghívott előadók és azok részére van fenntartva, akik egészségügyi okokból nem tudnak sátorban aludni.
 • [Zsolt] : Köszönöm a gyors választ! Á&B!
 • [Zsolt] : Milyen fürdési opciók lesznek? Egyeltalán milyen tisztálkodási körülmények várnak!!?
 • [Zsolt] : A honlap nem szól arról a fontos tényezőről ami a sátorlakok ill. "épületesek" tehát a részvevők alapvető szükségleteit boncolgatja:
 • [Zsolt] : Ismét Szerbusztok!
 • [MMiklós] : Az IFJ-GY-13-B pályázattal lehet vmit kezdeni, hogy az ifiseknek (még) olcsóbb legyen
 • [Tamás] : Zsolt, Zoli: Az internetes regisztráció várhatóan április második felében nyílik meg. A helyszínen is lehet regisztrálni, de ott már drágább, illetve étkezést csak előzetesen lehet rendelni. Ezen kívül a helyszín adottságai miatt most csak 4500 főnek tudunk helyet biztosítani, szóval ha biztosan szeretnél beférni, javasoljuk az internetes regisztrációt.
 • [Tamás] : Szügyi: Nem tudom a pillanatnyi állást, mert a szolgálati lehetőségek elég gyakran változnak. Majd rákérdezek, de szerintem gyorsabb, ha közvetlenül írsz a csillagpont @ reformatus.hu címre. Amit most épp tudok, hogy a kamaszprogramhoz szükség lenne néhány lelkes jelentkezőre.
 • [Zoli] : hol lehet regisztrálni? :)
 • [Zoli] : Áldás, békesség, sziasztok, megtanulom kezelni ezt a cuccot:
 • [Zoli] : Áldás, békesség, sziasztok,
 • [Zsolt] : Jól értem? A 2013-as Csillagpontra nem kell regisztrálni!? Csak helyben jegyeznek fel, mint résztvevő és már el is foglalhatom a sátorhelyem?! Ill.az étkezési jegyet is ott válthatom meg? Köszönettel! Á&B!
 • [Zsolt] : Szerbusztok!
 • [Szügyi] : szólgálatra
 • [Szügyi] : Érdeklődnék, hogy a regisztrációra van-e még hely?
 • [Tamás] : Bréking: Továbbra is, illetve újra lehet kiscsoportvezetőnek/rendezőnek jelentkezni. Írjatok a csillagpont@reformatus.hu címre.
 • [Tamás] : Gábor, Gyula: A gyermekkertbe még jelentkezhetsz február 27-ig, tudnivalók itt: reformatus.hu/lap/ifi/mutat/7806/. Ha jól tudom, a többi határidő már lejárt, kiscsoportvezetőnek január 31-ig, lelkigondozónak február 15-ig, rendezőnek és regisztrációs önkéntesnek február 20-ig lehetett jelentkezni. Ha a rendező vagy regisztrációs szeretnél lenni, talán még van rá esély, küldj egy e-mailt a csillagpont@reformatus.hu-ra.
 • [Tamás] : Gáspár: Én is voltam a téli táborban, nekünk holnap lesz a pótkiválasztás. Ha jól tudom, 33-an voltunk, akiknek nem volt jó az eredeti időpont, és van, akinek még a holnapi sem lesz jó és velük is elbeszélgetnek valamikor. Nem annyira rugalmatlanok a szervezők, mint gondolod, csak az ilyen esetekben írni kell nekik. És amúgy a csillagpont@reformatus.hu címen jóval gyorsabban eléred őket, mint itt a csevegő dobozzal.
 • [Gyula] : hogyan jelentkezhetek segítőnek?,
 • [Gyula] : Hogyan lehet jelentkeznem segítőnek????
 • [karsai gáb : hogy lehet önkéntesnek jelentkezni
 • [Balázs Koc : nem tudok részt venni !!!!
 • [Gáspár] : Kedves szervezők! A február 9-i elbeszélgetés időpontja a potenciális kiscsoportvezetőkkel Budapesten vagy Debrecenben nagyon szerencsétlenül sikerült. Február 7-10 között lesz a MEKDSz Téli Tábor Egerben, és ez sok potenciális jelentkezőt visszatarthat. Én már \"kiöregedtem\", ha lenne más időpont a meghallgatásra, akkor sem jelentkeznék, de szerintem sokakat tarthat ez vissza. 2005-ben a kiscsoportvezetők jelentős része a MEKDSz-ben is aktív volt...
 • [Hajni] : A Dícsérem Neved 1. esben és MeKDSz énekeskönyben cakk-pakk benne van
 • [TBHLbDbkwup : mTdWgqnTwOvKQMA
 • [mmnsDZCYuQk : CzHCEpsiNBLSsJavjd
 • [zizz] : idén is lesz gyerekkert?? csúcs volt ott lenni :)
 • [CfeAkHdlRv] : EsNWXpdd
 • [Tamás] : nyul: Keress rá google-lel, jópár helyen fent van. (IQ: Ide nem lehet linket beszúrni, túl sok vele a visszaélés.)
 • [IQ FIGHTER] : ...
 • [nyul] : a csillagpont énekfüzetében az ' ATYÁM KÉT KEZEDBEN' című ének megtetszett nekem, hol találhatom meg a szöveget??? XD
 • [nyul] : jó ez az oldal, mert könnyen használható!!!
 • [Tamás] : További infó: www.reformatus.hu/mutat/7096/
 • [Tamás] : Rákérdeztem és nyilvános :). Szóval Mezőtúron lesz a következő csp.
 • [Tamás] : Neked is csak ugyanazt tudom írni, mint Zsófinak egy órája :).
 • [Szilvi] : és akkor lehet tudni, hogy hol lesz 2013 Csillagpontja?
 • [Tamás] : Igen, megvan a helyszín :). De a legutóbbi hírlevélbe valamiért nem került be, úgyhogy majd rákérdezek, hogy nyilvános-e már.
 • [Zsófi] : ...és hol lesz? Azt lehet már tudni? :)
 • [Tamás] : Idén nem lesz, mert csak két évente van. Legközelebb 2013. július 23-27. között lesz csillagpont.
 • [függöny] : mikor lesz az idei csillagpont?
 • [Tamás] : Bea: júli 18–22. között lesz az evangélikus testérrendezvényünk, a Szélrózsa Fonyódligeten, illetve júni 29. – júli 1. között a Rend fesztivál Székesfehérvárott. Ha addig sem bírod ki közösségi élmény nélkül, nézz be az egyik egyetemi gyülibe (a legtöbb nagyvárosban van ilyen).
 • [bea] : :)
 • [bea] : jujj de nagyon hianyzik a Csillagpont:)

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow