Csillagpont

Református Ifjúsági Találkozó

csillagpont.parokia.hu
 
http://ttre.hu/hirek/keruleti/indul-a-csillagpont
 
http://www.tirek.hu/hir/mutat/33328/
 
Előtérben a háttér PDF Nyomtatás E-mail
2011. július 19. kedd, 16:31
„Abszolút szórakoztatónak tartom” - mondja Hámori Ádám, a regisztráció irányítója munkájáról, pedig akkora nyomás uralkodik körülette, mint egy gázpalackban. Bármi gond, baj, probléma akad, mindent neki kell megoldani. Ehhez társul még a fullasztó hőség, a hosszú, kígyózó sor és a rengeteg fáradt, kissé már ideges ember. Persze nincs egyedül. Több száz segítője is akad. Ötszáz önkéntes, aki vasakat cipel, sátort állít, pólókat árul, regisztrál, illetve segít, ahol tud. Ádám pedig rohan, problémákat old meg, improvizál, és a végén minden összeáll, működik és halad. 

 

Hogy jött az, hogy te lettél itt a regisztráció vezetője? 

Eddig négy Csillagponton vettem részt. Voltam csapattag, vezető munkatárs és vezető is. Két éve a koordinátori feladatokat töltöttem be, és a vezetésünk úgy gondolta, hogy tapasztalatomnál fogva alkalmas lennék a feladatra. 

Élvezed, amit csinálsz? 

Abszolút szórakoztatónak tartom. Persze a nagy hajtás alatt nincs is igazán időm gondolkodni ezen. Ilyenkor egy kicsit olyanná válok, mint egy gép. Csak megyek előre érzéketlenül és problémákat oldok meg. Olyan ez, mintha egy bizonyos fajta extázisban végezném a dolgomat.
 

        
Mi a motivációd? Mi visz előre, hogy mindezt megcsináld, minden problémát megoldj? 

2005 óta fejlesztjük a regisztrációs rendszert. Azóta foglalkozunk azzal, hogy hatékonyabbá, gyorsabbá, jobbá tegyük mind a szoftvert, mind pedig magát a regisztrációs metódust. Nagyon sokat foglalkoztunk már ezzel, és a folyamat során egyfajta komplex látásmódunk alakult ki a táborral kapcsolatban. A regisztráció során ugyanis szinte mindenhol ott kell, hogy legyünk. A szobabeosztásokban, az étkeztetésben, de még sorolhatnám. Ez pedig olyan többlettudás, amivel csak nagyon kevesen rendelkezünk. Komoly felelősség ez számunkra. Mi ugyanis, ha lehet így mondani: a tábor „nagy öregjei”, átlátunk olyan dolgokat is, amiket egy frissen csatlakozott kolléga esetleg nem tudna. És itt a felelősség, hogy nem adhatjuk olyan kezébe a munkát, aki még ezzel a tudással nem rendelkezik. Természetesen okozatosan vonjuk be az újakat, de amíg nem állnak készen, addig maradunk és csináljuk. Mindez persze nagy teher is, sokan közülünk dolgozó emberek már, ráadásul én még doktorálok is a munkám mellett. Mégsem tehetem meg, hogy itt hagyjam a tábort. Túl sokat jelent mindez számomra. 

Mielőtt a következő kérdés elhangozhatott volna, Ádámnak sajnos el kellett rohannia. Telefonnal a kezében is még hárman állították meg azon a két méteren, amíg kijutott az épületből. Ahogy Ádám a telefonálás után beviharzott a várakozó emberek közé, ismét rendelkezésünkre állt.
Stresszes a munka, amit végzel? 

Egy idő után már észre sem veszi az ember. Kimerítő, ez igaz, de éppen ezért a regisztráción dolgozó önkénteseinkre nagyon vigyázunk. Az első napi hajtás kivételével, minden nap biztosítunk nekik szabadidőt, pihenési lehetőséget. 

Sok előzetes szervezés kellett ahhoz, hogy most itt lehessünk?

Két év. Két teljes év. Ahogy véget ért a 2009-es Csillagpont, azonnal elkezdtük a kiértékelést. Feltártuk a hibáinkat, tanultunk belőlük és az idei tábort már ezeket kijavítva terveztük és szerveztük meg. Lassan állt össze a dolog. Két év nem kevés idő. De most itt vagyunk, dolgozunk és reméljük, hogy mindenki a lehető legjobban fogja érezni magát. 
 
Szöveg, fotó: Szűcs Péter 
 

 

Csevegő

A legutóbbi üzenet 8 évvel, 1 hónappal ezelőtt született.
 • [Benedek] : Él még a chat?
 • [Zsolt] : Köszönjük! Szép Hétvégét! Á&B!
 • [Tamás] : Az új honlapot megnézhetitek itt: http: // csp.reformatus.hu /. Nemsokára mindenkit átirányítunk oda.
 • [Dr Dávidh : Szeretettel várjuk a Főiskolán a Csillagponton résztvevő fiatalokat! testvéri szeretettel,dávidházy Gábor és Családja
 • [Tamás] : Április második felében indul a regisztráció, tehát most már bármelyik pillanatban elindulhat. Lesz új honlap is, fel fog tűnni :).
 • [bianka] : mikor lehet regisztralni?
 • [Tamás] : Más fesztiválokhoz hasonlóan zuhanykonténerek lesznek elhelyezve a tábor területén viszonylag egyenletesen. (2011-ben néhány helyen feltorlódtak reggelenként a zuhanyásra várók, úgyhogy most többet rendelünk.) Meleg víz lesz, a szauna és a jacuzzi sajnos kimaradt az idei költségvetésünkből. Cserébe más fesztiváloktól eltérően változatos lehetőségeket kínálunk a lelki megtisztulásra is ;).
 • [Tamás] : A csillagpont alapvetően sátrazós. A kevés fedett szállás a mozgássérültek, vakok, idősebb meghívott előadók és azok részére van fenntartva, akik egészségügyi okokból nem tudnak sátorban aludni.
 • [Zsolt] : Köszönöm a gyors választ! Á&B!
 • [Zsolt] : Milyen fürdési opciók lesznek? Egyeltalán milyen tisztálkodási körülmények várnak!!?
 • [Zsolt] : A honlap nem szól arról a fontos tényezőről ami a sátorlakok ill. "épületesek" tehát a részvevők alapvető szükségleteit boncolgatja:
 • [Zsolt] : Ismét Szerbusztok!
 • [MMiklós] : Az IFJ-GY-13-B pályázattal lehet vmit kezdeni, hogy az ifiseknek (még) olcsóbb legyen
 • [Tamás] : Zsolt, Zoli: Az internetes regisztráció várhatóan április második felében nyílik meg. A helyszínen is lehet regisztrálni, de ott már drágább, illetve étkezést csak előzetesen lehet rendelni. Ezen kívül a helyszín adottságai miatt most csak 4500 főnek tudunk helyet biztosítani, szóval ha biztosan szeretnél beférni, javasoljuk az internetes regisztrációt.
 • [Tamás] : Szügyi: Nem tudom a pillanatnyi állást, mert a szolgálati lehetőségek elég gyakran változnak. Majd rákérdezek, de szerintem gyorsabb, ha közvetlenül írsz a csillagpont @ reformatus.hu címre. Amit most épp tudok, hogy a kamaszprogramhoz szükség lenne néhány lelkes jelentkezőre.
 • [Zoli] : hol lehet regisztrálni? :)
 • [Zoli] : Áldás, békesség, sziasztok, megtanulom kezelni ezt a cuccot:
 • [Zoli] : Áldás, békesség, sziasztok,
 • [Zsolt] : Jól értem? A 2013-as Csillagpontra nem kell regisztrálni!? Csak helyben jegyeznek fel, mint résztvevő és már el is foglalhatom a sátorhelyem?! Ill.az étkezési jegyet is ott válthatom meg? Köszönettel! Á&B!
 • [Zsolt] : Szerbusztok!
 • [Szügyi] : szólgálatra
 • [Szügyi] : Érdeklődnék, hogy a regisztrációra van-e még hely?
 • [Tamás] : Bréking: Továbbra is, illetve újra lehet kiscsoportvezetőnek/rendezőnek jelentkezni. Írjatok a csillagpont@reformatus.hu címre.
 • [Tamás] : Gábor, Gyula: A gyermekkertbe még jelentkezhetsz február 27-ig, tudnivalók itt: reformatus.hu/lap/ifi/mutat/7806/. Ha jól tudom, a többi határidő már lejárt, kiscsoportvezetőnek január 31-ig, lelkigondozónak február 15-ig, rendezőnek és regisztrációs önkéntesnek február 20-ig lehetett jelentkezni. Ha a rendező vagy regisztrációs szeretnél lenni, talán még van rá esély, küldj egy e-mailt a csillagpont@reformatus.hu-ra.
 • [Tamás] : Gáspár: Én is voltam a téli táborban, nekünk holnap lesz a pótkiválasztás. Ha jól tudom, 33-an voltunk, akiknek nem volt jó az eredeti időpont, és van, akinek még a holnapi sem lesz jó és velük is elbeszélgetnek valamikor. Nem annyira rugalmatlanok a szervezők, mint gondolod, csak az ilyen esetekben írni kell nekik. És amúgy a csillagpont@reformatus.hu címen jóval gyorsabban eléred őket, mint itt a csevegő dobozzal.
 • [Gyula] : hogyan jelentkezhetek segítőnek?,
 • [Gyula] : Hogyan lehet jelentkeznem segítőnek????
 • [karsai gáb : hogy lehet önkéntesnek jelentkezni
 • [Balázs Koc : nem tudok részt venni !!!!
 • [Gáspár] : Kedves szervezők! A február 9-i elbeszélgetés időpontja a potenciális kiscsoportvezetőkkel Budapesten vagy Debrecenben nagyon szerencsétlenül sikerült. Február 7-10 között lesz a MEKDSz Téli Tábor Egerben, és ez sok potenciális jelentkezőt visszatarthat. Én már \"kiöregedtem\", ha lenne más időpont a meghallgatásra, akkor sem jelentkeznék, de szerintem sokakat tarthat ez vissza. 2005-ben a kiscsoportvezetők jelentős része a MEKDSz-ben is aktív volt...
 • [Hajni] : A Dícsérem Neved 1. esben és MeKDSz énekeskönyben cakk-pakk benne van
 • [TBHLbDbkwup : mTdWgqnTwOvKQMA
 • [mmnsDZCYuQk : CzHCEpsiNBLSsJavjd
 • [zizz] : idén is lesz gyerekkert?? csúcs volt ott lenni :)
 • [CfeAkHdlRv] : EsNWXpdd
 • [Tamás] : nyul: Keress rá google-lel, jópár helyen fent van. (IQ: Ide nem lehet linket beszúrni, túl sok vele a visszaélés.)
 • [IQ FIGHTER] : ...
 • [nyul] : a csillagpont énekfüzetében az ' ATYÁM KÉT KEZEDBEN' című ének megtetszett nekem, hol találhatom meg a szöveget??? XD
 • [nyul] : jó ez az oldal, mert könnyen használható!!!
 • [Tamás] : További infó: www.reformatus.hu/mutat/7096/
 • [Tamás] : Rákérdeztem és nyilvános :). Szóval Mezőtúron lesz a következő csp.
 • [Tamás] : Neked is csak ugyanazt tudom írni, mint Zsófinak egy órája :).
 • [Szilvi] : és akkor lehet tudni, hogy hol lesz 2013 Csillagpontja?
 • [Tamás] : Igen, megvan a helyszín :). De a legutóbbi hírlevélbe valamiért nem került be, úgyhogy majd rákérdezek, hogy nyilvános-e már.
 • [Zsófi] : ...és hol lesz? Azt lehet már tudni? :)
 • [Tamás] : Idén nem lesz, mert csak két évente van. Legközelebb 2013. július 23-27. között lesz csillagpont.
 • [függöny] : mikor lesz az idei csillagpont?
 • [Tamás] : Bea: júli 18–22. között lesz az evangélikus testérrendezvényünk, a Szélrózsa Fonyódligeten, illetve júni 29. – júli 1. között a Rend fesztivál Székesfehérvárott. Ha addig sem bírod ki közösségi élmény nélkül, nézz be az egyik egyetemi gyülibe (a legtöbb nagyvárosban van ilyen).
 • [bea] : :)
 • [bea] : jujj de nagyon hianyzik a Csillagpont:)

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow