Csillagpont

Református Ifjúsági Találkozó

csillagpont.parokia.hu
 
http://ttre.hu/hirek/keruleti/indul-a-csillagpont
 
http://www.tirek.hu/hir/mutat/33328/
 
Ahol a szálak összefutnak... PDF Nyomtatás E-mail

Mi a Csillagpont? Egy olyan pont, ahol összefutnak a szálak, a református fiatalok találkozási pontja, amely azonban nyitva áll mindenki előtt, akit igazán érdekel, hogy mi mozgatja, mi élteti az egyházat.

A Csillagpont a nagy találkozások helye, ahol a fiatalok az egész Kárpát-medencéből érkezve megélhetik közösségüket. Igen, ez az elsődleges: megtapasztalni az élő Istenbe vetett hit teremtette közösségünket. Ennek a közösségnek két, egymástól elválaszthatatlan oldala van.

Egyrészt „befelé” hat, hiszen jó meglátni, hogy milyen sok fiatal éli a maga életét keresztyénként valamely református közösségben szerte a Kárpát-medencében. Jó megerősödni abban, hogy a hit nem lehet önző: meg kell mutatnia magát, mert példájával másokat is segít, reménységre indít. Ezt az élményt szeretné megjeleníteni a mindenkori téma, vagy üzenet.

A Csillagpont „üzenetközpontú”, lelki alkalom. Hiszen, akármennyire is fesztiválos a jellege, nem arra született, hogy a többi fesztivált kiszorítsa a piacról. A Csillagpont egyházi rendezvény, ami az ifjúsági életünk egy morzsája, szelete, mozzanata a sok közül.

Másrészt „kifelé” is üzen a közösség: minden ellentétes híreszteléssel szemben van élet az egyházon belül, olyan közösség, amely befogad, elfogad, értékel és inspirál.

Mozaikszerű összefogás

A Csillagpont szeretné megjeleníteni egyházunk belső értékeit, ami sok generáción keresztül gazdagította ezt az országot, és amit megosztani ma is kötelességünknek, életfeladatunknak érzünk. A Csillagpont egyházunk gazdag sokszínűségét, mozaikszerű lelkiségi és szellemi összképét igyekszik megmutatni. Azt, ahogy a fiatalok rátalálnak Istenre.

A Csillagpont feladata éppen ezért az, hogy igyekezzen ezt a sokszínűséget megmutatni, valahogy egy pontba összeszedni. Ennek legegyszerűbb módja, ha egy teljesen nyitott folyamatban készítjük elő a találkozást. Bárki beszállhat az előkészítő munkálatokba, és felajánlhatja saját tehetségét, energiáját, idejét. Azt szoktuk mondani, hogy maga az út, ami a találkozóhoz vezet, talán fontosabb is, mint a rendezvény. Hiszen rendezni, szervezni mindenki tud valamelyest – de az igazi együttműködés, főleg országos szinten, azért ritka. Az előkészítés folyamán számos munkacsoportban folyik az áldozatos munka, és sok felemelő találkozásban van részünk. Valójában az egyház csodáját éljük meg: sokfélék vagyunk lelkületben, háttérben, habitusban – és mégis egyek a hitben. Ez a szervezés folyamán nem csak szlogen.

Döbbenetes élmény szembesülni azzal, hogy micsoda gazdagságot hordoznak egyházunkban a fiatalok. Konkrétan: szaktudásban, kapcsolatrendszerben, tapasztalatban. Önként építenek regisztrációs rendszert, honlapot, programot. És az is meglepő manapság, hogy nem teherként élik meg az együttműködést, hanem örömmel vetik bele magukat a kemény, idő- és energiaigényes munkába.

Az összefogás ereje

Ezért lehet takarékos is a rendezvény, mert az önkéntesek megszámlálhatatlanul sok munkaórát szánnak rá fáradhatatlanul. Pedig szigorúak vagyunk: az önkéntes szolgálat nem jelent silányságot. Sőt, amikor a mozaikokból összeáll a kép, akkor az üzenethez méltóan színvonalasnak kell lennie mindennek, az utolsó mobilvécéig. A találkozó szervezéséért erre az egy évre csak egy ember kap fizetést: az a rettenthetetlen, éjszakázós típusú ifjú, akit a koordinációval megbíz egyházunk. Minden egyéb felajánlás, és csak arra adunk ki pénzt, amire tényleg szükséges: nincs nyomdánk, nem tudunk még zuhanyzó konténert építeni, és hasonlók.

Fontos, hogy sokféle partnerrel lehet együtt dolgozni. A Református Missziói Központ, a Református Szeretetszolgálat, teológus közösségek, kistérségi lelkészkörök, ifjúsági egyesületek, mint az SDG, a Mekdsz, a KIE, a KIE Tappancs, a Bethánia CE Szövetség, a Refisz, a KRISZ (Kárpátlaja), az erdélyi IKE, a KRISZ (Királyhágómellék), a FIRESZ, az ÖKI mind-mind együtt gondolkodnak és építenek velünk a találkozót megelőző hónapok során.

A recept

Összefoglalásként: hogyan készíts Csillagpontot? Végy egy jó adag reménységben élő református fiatalt és lelkészt, bízd rájuk az előkészítést, szigorúan fogd őket, hiába önkéntesek, és láss csodát: mindent megoldanak…

Ódor Balázs

 

Csevegő

A legutóbbi üzenet 6 évvel, 8 hónappal ezelőtt született.
 • [Benedek] : Él még a chat?
 • [Zsolt] : Köszönjük! Szép Hétvégét! Á&B!
 • [Tamás] : Az új honlapot megnézhetitek itt: http: // csp.reformatus.hu /. Nemsokára mindenkit átirányítunk oda.
 • [Dr Dávidh : Szeretettel várjuk a Főiskolán a Csillagponton résztvevő fiatalokat! testvéri szeretettel,dávidházy Gábor és Családja
 • [Tamás] : Április második felében indul a regisztráció, tehát most már bármelyik pillanatban elindulhat. Lesz új honlap is, fel fog tűnni :).
 • [bianka] : mikor lehet regisztralni?
 • [Tamás] : Más fesztiválokhoz hasonlóan zuhanykonténerek lesznek elhelyezve a tábor területén viszonylag egyenletesen. (2011-ben néhány helyen feltorlódtak reggelenként a zuhanyásra várók, úgyhogy most többet rendelünk.) Meleg víz lesz, a szauna és a jacuzzi sajnos kimaradt az idei költségvetésünkből. Cserébe más fesztiváloktól eltérően változatos lehetőségeket kínálunk a lelki megtisztulásra is ;).
 • [Tamás] : A csillagpont alapvetően sátrazós. A kevés fedett szállás a mozgássérültek, vakok, idősebb meghívott előadók és azok részére van fenntartva, akik egészségügyi okokból nem tudnak sátorban aludni.
 • [Zsolt] : Köszönöm a gyors választ! Á&B!
 • [Zsolt] : Milyen fürdési opciók lesznek? Egyeltalán milyen tisztálkodási körülmények várnak!!?
 • [Zsolt] : A honlap nem szól arról a fontos tényezőről ami a sátorlakok ill. "épületesek" tehát a részvevők alapvető szükségleteit boncolgatja:
 • [Zsolt] : Ismét Szerbusztok!
 • [MMiklós] : Az IFJ-GY-13-B pályázattal lehet vmit kezdeni, hogy az ifiseknek (még) olcsóbb legyen
 • [Tamás] : Zsolt, Zoli: Az internetes regisztráció várhatóan április második felében nyílik meg. A helyszínen is lehet regisztrálni, de ott már drágább, illetve étkezést csak előzetesen lehet rendelni. Ezen kívül a helyszín adottságai miatt most csak 4500 főnek tudunk helyet biztosítani, szóval ha biztosan szeretnél beférni, javasoljuk az internetes regisztrációt.
 • [Tamás] : Szügyi: Nem tudom a pillanatnyi állást, mert a szolgálati lehetőségek elég gyakran változnak. Majd rákérdezek, de szerintem gyorsabb, ha közvetlenül írsz a csillagpont @ reformatus.hu címre. Amit most épp tudok, hogy a kamaszprogramhoz szükség lenne néhány lelkes jelentkezőre.
 • [Zoli] : hol lehet regisztrálni? :)
 • [Zoli] : Áldás, békesség, sziasztok, megtanulom kezelni ezt a cuccot:
 • [Zoli] : Áldás, békesség, sziasztok,
 • [Zsolt] : Jól értem? A 2013-as Csillagpontra nem kell regisztrálni!? Csak helyben jegyeznek fel, mint résztvevő és már el is foglalhatom a sátorhelyem?! Ill.az étkezési jegyet is ott válthatom meg? Köszönettel! Á&B!
 • [Zsolt] : Szerbusztok!
 • [Szügyi] : szólgálatra
 • [Szügyi] : Érdeklődnék, hogy a regisztrációra van-e még hely?
 • [Tamás] : Bréking: Továbbra is, illetve újra lehet kiscsoportvezetőnek/rendezőnek jelentkezni. Írjatok a csillagpont@reformatus.hu címre.
 • [Tamás] : Gábor, Gyula: A gyermekkertbe még jelentkezhetsz február 27-ig, tudnivalók itt: reformatus.hu/lap/ifi/mutat/7806/. Ha jól tudom, a többi határidő már lejárt, kiscsoportvezetőnek január 31-ig, lelkigondozónak február 15-ig, rendezőnek és regisztrációs önkéntesnek február 20-ig lehetett jelentkezni. Ha a rendező vagy regisztrációs szeretnél lenni, talán még van rá esély, küldj egy e-mailt a csillagpont@reformatus.hu-ra.
 • [Tamás] : Gáspár: Én is voltam a téli táborban, nekünk holnap lesz a pótkiválasztás. Ha jól tudom, 33-an voltunk, akiknek nem volt jó az eredeti időpont, és van, akinek még a holnapi sem lesz jó és velük is elbeszélgetnek valamikor. Nem annyira rugalmatlanok a szervezők, mint gondolod, csak az ilyen esetekben írni kell nekik. És amúgy a csillagpont@reformatus.hu címen jóval gyorsabban eléred őket, mint itt a csevegő dobozzal.
 • [Gyula] : hogyan jelentkezhetek segítőnek?,
 • [Gyula] : Hogyan lehet jelentkeznem segítőnek????
 • [karsai gáb : hogy lehet önkéntesnek jelentkezni
 • [Balázs Koc : nem tudok részt venni !!!!
 • [Gáspár] : Kedves szervezők! A február 9-i elbeszélgetés időpontja a potenciális kiscsoportvezetőkkel Budapesten vagy Debrecenben nagyon szerencsétlenül sikerült. Február 7-10 között lesz a MEKDSz Téli Tábor Egerben, és ez sok potenciális jelentkezőt visszatarthat. Én már \"kiöregedtem\", ha lenne más időpont a meghallgatásra, akkor sem jelentkeznék, de szerintem sokakat tarthat ez vissza. 2005-ben a kiscsoportvezetők jelentős része a MEKDSz-ben is aktív volt...
 • [Hajni] : A Dícsérem Neved 1. esben és MeKDSz énekeskönyben cakk-pakk benne van
 • [TBHLbDbkwup : mTdWgqnTwOvKQMA
 • [mmnsDZCYuQk : CzHCEpsiNBLSsJavjd
 • [zizz] : idén is lesz gyerekkert?? csúcs volt ott lenni :)
 • [CfeAkHdlRv] : EsNWXpdd
 • [Tamás] : nyul: Keress rá google-lel, jópár helyen fent van. (IQ: Ide nem lehet linket beszúrni, túl sok vele a visszaélés.)
 • [IQ FIGHTER] : ...
 • [nyul] : a csillagpont énekfüzetében az ' ATYÁM KÉT KEZEDBEN' című ének megtetszett nekem, hol találhatom meg a szöveget??? XD
 • [nyul] : jó ez az oldal, mert könnyen használható!!!
 • [Tamás] : További infó: www.reformatus.hu/mutat/7096/
 • [Tamás] : Rákérdeztem és nyilvános :). Szóval Mezőtúron lesz a következő csp.
 • [Tamás] : Neked is csak ugyanazt tudom írni, mint Zsófinak egy órája :).
 • [Szilvi] : és akkor lehet tudni, hogy hol lesz 2013 Csillagpontja?
 • [Tamás] : Igen, megvan a helyszín :). De a legutóbbi hírlevélbe valamiért nem került be, úgyhogy majd rákérdezek, hogy nyilvános-e már.
 • [Zsófi] : ...és hol lesz? Azt lehet már tudni? :)
 • [Tamás] : Idén nem lesz, mert csak két évente van. Legközelebb 2013. július 23-27. között lesz csillagpont.
 • [függöny] : mikor lesz az idei csillagpont?
 • [Tamás] : Bea: júli 18–22. között lesz az evangélikus testérrendezvényünk, a Szélrózsa Fonyódligeten, illetve júni 29. – júli 1. között a Rend fesztivál Székesfehérvárott. Ha addig sem bírod ki közösségi élmény nélkül, nézz be az egyik egyetemi gyülibe (a legtöbb nagyvárosban van ilyen).
 • [bea] : :)
 • [bea] : jujj de nagyon hianyzik a Csillagpont:)

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow