Csillagpont

Református Ifjúsági Találkozó

csillagpont.parokia.hu
 
http://ttre.hu/hirek/keruleti/indul-a-csillagpont
 
http://www.tirek.hu/hir/mutat/33328/
 
Lelkiség és profizmus PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Csillagpont   
2011. április 14. csütörtök, 15:34

   
Istentől kapott lehetőségként éli meg munkáját a huszonkét éves Pusztai Tímea, a 2011-es Csillagpont koordinátora. Timi idén februárban végzett a Budapesti Gazdasági Főiskola turizmus–vendéglátás szakán, és június elsejétől fogja össze a kétévente megrendezett református ifjúsági találkozó előkészületeit.


– A külső-kelenföldi református gyülekezetbe járok kiskoromtól kezdve, ott kezdtem el szolgálni az ifjúsági munkában. A gyülekezetemben miniben szervezünk olyan dolgokat, mint a Csillagpont egy-egy szelete, akár ifjúsági napokat vagy táborokat. Gyakorlaton voltam több szállodában, és pont a Csillagpont előtt dolgoztam fél évet egy rendezvényszervező cégnél. Ez a cég tetszett, de nem éreztem, hogy ki tudnék bontakozni ebben a profitorientált szférában, mert egyáltalán nem tudtam belevinni a számomra fontos lelki tapasztalatokat, értékeket, vidámságot. A gyülekezeti szolgálat nagy részét teszi ki az életemnek, fontos számomra, és sok örömet okoz nekem. Hosszas vívódás után elkezdtem hát keresni egy egyházi állást. Ez először félelemmel töltött el, de nagy reménységem volt abban, hogy ha az Úr így akarja, akkor lesz egyházi munkám.


– Ez lett a Csillagpont koordinátori státusza.

– Akkor éreztem azt, hogy lehet, hogy az Úr tényleg így akarja, amikor az államvizsgám napján felhívott Siba Balázs, a Zsinati Ifjúsági Iroda vezetője, és megkérdezte, hogy lenne-e kedvem bejönni egy beszélgetésre Csillagpont-ügyben. Úgy éreztem, hogy ez valami álom. Egy hónap múlva derült ki, hogy végül engem választottak – ezt egyértelműen az Úr áldásának érzem, a sok nehézséggel együtt is, amire már sokan felhívták a figyelmemet.


– Milyen volt az előző munkahelyed?
– Egy olyan cégnél dolgoztam, akik kifejezetten üzleti rendezvényeket, azaz konferenciákat, élményutakat szerveznek, és úgy éreztem, hogy ott 99%-ban nem a saját kreativitásunkon és értékrendünkön van a hangsúly, hanem azon, hogy mit szeretne az ügyfél, és hogy ezt hogyan lehetne a lehető leghatékonyabban és leggazdaságosabban megvalósítani.


– Kicsit a Csillagpont is ilyen.
– Mindenhol kell kompromisszumokat kötni, és mindenhol vannak elvárások, amiknek meg kell felelni, de a célok teljesen mások. Míg a Csillagponton a célunk az, hogy valamilyen formában Isten országát szolgáljuk, addig egy rendezvényszervező cégnél a cél a profit, és hogy minél jobban kiszolgáljunk olyan embereket, akiknek a céljaival nem feltétlenül értünk egyet. Talán köztünk is van néha vita arról, hogy milyen formában szervezzük a Csillagpontot, vagy hogy ki legyen a főelőadó és mik legyenek a nagykoncertek, de a Csillagpont szervezőit összeköti az a közös cél, hogy Isten országát szeretnék építeni.


– Először veszel részt a Csillagpont előkészítésében. Mik az eddigi tapasztalataid?
– Fantasztikus, hogy ilyen sokan, nagyon különböző élethelyzetekből, körülményekből, életkorból összefognak egy ilyen cél érdekében. Talán furcsán hangzik, ha azt mondom, hogy ez egyben alázatra is int, mert én koordinátorként hivatalból foglalkozom a szervezéssel, míg a többiek mind önkéntesként teszik ezt – ez is buzdít arra, hogy minél jobb munkát végezzek. A Csillagpont ügyébe már sokan sok mindent beletettek, és fontos, hogy ezt továbbfejlesszük.


– Neked olyan szakirányú végzettséged van, ami nagyban fedi a rendezvényszervezést is. Várható ettől, hogy a Csillagpont egy kicsit profibb lesz?
– Érdekes volt a bemutatkozásom – az első megbeszélésen kiderült, hogy a stábtagok többsége bölcsész vagy teológus. Amikor mondtam, hogy közgazdász vagyok, akkor erre nem megdöbbenés volt a válasz, sőt, inkább felcsillantak a szemek. Az biztos, hogy egy közgazdász és rendezvényszervező szemlélete egészen más. Eddigi gyakorlataim alatt nem nonprofit szervezeteknél dolgoztam, hanem olyanoknál, ahol a profizmuson múlt a pénz, a cég további sorsa is. Ugyanakkor hozom magammal azt a lelki szemléletet, amit a gyülekezetemben kaptam, és remélem, hogy ennek a kettőnek az összefonódása valami jót szül majd. A profizmus szerintem eddig is megvolt, de fejleszteni mindig mindent lehet – remélem, hogy az eddigi tapasztalatok beemelésével még eredményesebben tudjuk előkészíteni a Csillagpontot.


– Mi az, amit már biztosan tudni lehet a következő Csillagpontról?
– Volt már egy stábülésünk, ahol hivatalosan is elkezdtük a 2011-es találkozó szervezését. Sok ötlet és jó gondolat hangzott el. Lesz Csillagpont – hogy hol és hogyan, arra is hamarosan választ adunk.

BAGDÁN ZSUZSANNA - Reformátusok Lapja

 

Csevegő

A legutóbbi üzenet 10 évvel, 11 hónappal ezelőtt született.
 • [Benedek] : Él még a chat?
 • [Zsolt] : Köszönjük! Szép Hétvégét! Á&B!
 • [Tamás] : Az új honlapot megnézhetitek itt: http: // csp.reformatus.hu /. Nemsokára mindenkit átirányítunk oda.
 • [Dr Dávidh : Szeretettel várjuk a Főiskolán a Csillagponton résztvevő fiatalokat! testvéri szeretettel,dávidházy Gábor és Családja
 • [Tamás] : Április második felében indul a regisztráció, tehát most már bármelyik pillanatban elindulhat. Lesz új honlap is, fel fog tűnni :).
 • [bianka] : mikor lehet regisztralni?
 • [Tamás] : Más fesztiválokhoz hasonlóan zuhanykonténerek lesznek elhelyezve a tábor területén viszonylag egyenletesen. (2011-ben néhány helyen feltorlódtak reggelenként a zuhanyásra várók, úgyhogy most többet rendelünk.) Meleg víz lesz, a szauna és a jacuzzi sajnos kimaradt az idei költségvetésünkből. Cserébe más fesztiváloktól eltérően változatos lehetőségeket kínálunk a lelki megtisztulásra is ;).
 • [Tamás] : A csillagpont alapvetően sátrazós. A kevés fedett szállás a mozgássérültek, vakok, idősebb meghívott előadók és azok részére van fenntartva, akik egészségügyi okokból nem tudnak sátorban aludni.
 • [Zsolt] : Köszönöm a gyors választ! Á&B!
 • [Zsolt] : Milyen fürdési opciók lesznek? Egyeltalán milyen tisztálkodási körülmények várnak!!?
 • [Zsolt] : A honlap nem szól arról a fontos tényezőről ami a sátorlakok ill. "épületesek" tehát a részvevők alapvető szükségleteit boncolgatja:
 • [Zsolt] : Ismét Szerbusztok!
 • [MMiklós] : Az IFJ-GY-13-B pályázattal lehet vmit kezdeni, hogy az ifiseknek (még) olcsóbb legyen
 • [Tamás] : Zsolt, Zoli: Az internetes regisztráció várhatóan április második felében nyílik meg. A helyszínen is lehet regisztrálni, de ott már drágább, illetve étkezést csak előzetesen lehet rendelni. Ezen kívül a helyszín adottságai miatt most csak 4500 főnek tudunk helyet biztosítani, szóval ha biztosan szeretnél beférni, javasoljuk az internetes regisztrációt.
 • [Tamás] : Szügyi: Nem tudom a pillanatnyi állást, mert a szolgálati lehetőségek elég gyakran változnak. Majd rákérdezek, de szerintem gyorsabb, ha közvetlenül írsz a csillagpont @ reformatus.hu címre. Amit most épp tudok, hogy a kamaszprogramhoz szükség lenne néhány lelkes jelentkezőre.
 • [Zoli] : hol lehet regisztrálni? :)
 • [Zoli] : Áldás, békesség, sziasztok, megtanulom kezelni ezt a cuccot:
 • [Zoli] : Áldás, békesség, sziasztok,
 • [Zsolt] : Jól értem? A 2013-as Csillagpontra nem kell regisztrálni!? Csak helyben jegyeznek fel, mint résztvevő és már el is foglalhatom a sátorhelyem?! Ill.az étkezési jegyet is ott válthatom meg? Köszönettel! Á&B!
 • [Zsolt] : Szerbusztok!
 • [Szügyi] : szólgálatra
 • [Szügyi] : Érdeklődnék, hogy a regisztrációra van-e még hely?
 • [Tamás] : Bréking: Továbbra is, illetve újra lehet kiscsoportvezetőnek/rendezőnek jelentkezni. Írjatok a csillagpont@reformatus.hu címre.
 • [Tamás] : Gábor, Gyula: A gyermekkertbe még jelentkezhetsz február 27-ig, tudnivalók itt: reformatus.hu/lap/ifi/mutat/7806/. Ha jól tudom, a többi határidő már lejárt, kiscsoportvezetőnek január 31-ig, lelkigondozónak február 15-ig, rendezőnek és regisztrációs önkéntesnek február 20-ig lehetett jelentkezni. Ha a rendező vagy regisztrációs szeretnél lenni, talán még van rá esély, küldj egy e-mailt a csillagpont@reformatus.hu-ra.
 • [Tamás] : Gáspár: Én is voltam a téli táborban, nekünk holnap lesz a pótkiválasztás. Ha jól tudom, 33-an voltunk, akiknek nem volt jó az eredeti időpont, és van, akinek még a holnapi sem lesz jó és velük is elbeszélgetnek valamikor. Nem annyira rugalmatlanok a szervezők, mint gondolod, csak az ilyen esetekben írni kell nekik. És amúgy a csillagpont@reformatus.hu címen jóval gyorsabban eléred őket, mint itt a csevegő dobozzal.
 • [Gyula] : hogyan jelentkezhetek segítőnek?,
 • [Gyula] : Hogyan lehet jelentkeznem segítőnek????
 • [karsai gáb : hogy lehet önkéntesnek jelentkezni
 • [Balázs Koc : nem tudok részt venni !!!!
 • [Gáspár] : Kedves szervezők! A február 9-i elbeszélgetés időpontja a potenciális kiscsoportvezetőkkel Budapesten vagy Debrecenben nagyon szerencsétlenül sikerült. Február 7-10 között lesz a MEKDSz Téli Tábor Egerben, és ez sok potenciális jelentkezőt visszatarthat. Én már \"kiöregedtem\", ha lenne más időpont a meghallgatásra, akkor sem jelentkeznék, de szerintem sokakat tarthat ez vissza. 2005-ben a kiscsoportvezetők jelentős része a MEKDSz-ben is aktív volt...
 • [Hajni] : A Dícsérem Neved 1. esben és MeKDSz énekeskönyben cakk-pakk benne van
 • [TBHLbDbkwup : mTdWgqnTwOvKQMA
 • [mmnsDZCYuQk : CzHCEpsiNBLSsJavjd
 • [zizz] : idén is lesz gyerekkert?? csúcs volt ott lenni :)
 • [CfeAkHdlRv] : EsNWXpdd
 • [Tamás] : nyul: Keress rá google-lel, jópár helyen fent van. (IQ: Ide nem lehet linket beszúrni, túl sok vele a visszaélés.)
 • [IQ FIGHTER] : ...
 • [nyul] : a csillagpont énekfüzetében az ' ATYÁM KÉT KEZEDBEN' című ének megtetszett nekem, hol találhatom meg a szöveget??? XD
 • [nyul] : jó ez az oldal, mert könnyen használható!!!
 • [Tamás] : További infó: www.reformatus.hu/mutat/7096/
 • [Tamás] : Rákérdeztem és nyilvános :). Szóval Mezőtúron lesz a következő csp.
 • [Tamás] : Neked is csak ugyanazt tudom írni, mint Zsófinak egy órája :).
 • [Szilvi] : és akkor lehet tudni, hogy hol lesz 2013 Csillagpontja?
 • [Tamás] : Igen, megvan a helyszín :). De a legutóbbi hírlevélbe valamiért nem került be, úgyhogy majd rákérdezek, hogy nyilvános-e már.
 • [Zsófi] : ...és hol lesz? Azt lehet már tudni? :)
 • [Tamás] : Idén nem lesz, mert csak két évente van. Legközelebb 2013. július 23-27. között lesz csillagpont.
 • [függöny] : mikor lesz az idei csillagpont?
 • [Tamás] : Bea: júli 18–22. között lesz az evangélikus testérrendezvényünk, a Szélrózsa Fonyódligeten, illetve júni 29. – júli 1. között a Rend fesztivál Székesfehérvárott. Ha addig sem bírod ki közösségi élmény nélkül, nézz be az egyik egyetemi gyülibe (a legtöbb nagyvárosban van ilyen).
 • [bea] : :)
 • [bea] : jujj de nagyon hianyzik a Csillagpont:)

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow